ÚVODAKTUALITYO NÁSREZERVACEPODMÍNKYKONTAKT

LÁZNĚ

WELLNESSBardejovské Kúpele - Oáza zdraví a oddechu

Nacházejí se na severovýchodě Slovenska, 6 km od historického okresního města Bardějov. Patří k nejvyhledávanějším lázním na Slovensku, kde se řadí mezi nejkrásnější lázně. Klienti je vyhledávají nejen díky blahodárným účinkům, které jim zůstávají po pobytu v lázních, ale zejména pro léčivé účinky minerálních pramenů (svým složením patří mezi nejvýznamnější v Evropě), ale zejména pro klidné a tiché prostředí, kouzelnou přírodu a překrásnou architekturu.

Lázně Bardějov leží v čistém, přírodním prostředí uprostřed pohoří Nízkých Beskyd, na úbočí Karpat, v nadmořské výšce 325 m, v tichém a malebném porostu hustých jehličnatých lesů, mimo všeho ruchu. Jsou položené v úzké dolině, rozlohou jsou poměrně malé, ale historií a krásou bohaté. První zmínka o lázních pochází již z roku 1247, ale jejich významný rozvoj se datuje až od 19. století. V té době se zde léčilo několik evropských panovníků (např. druhá manželka císaře Napoleona – Marie Luisa nebo rakouská císařovna Alžběta – Sisi).

„Kúpele“ nabízejí jednak léčebné, ale také celou škálu relaxačních, ozdravných, ale i wellness pobytů. Největším bohatstvím jsou přírodní léčivé minerální vody, které se používají na pitné kúry, léčebné koupele, uhličito-minerální lázně a inhalační léčbu.

Nové Wellness Spa při hotelu Ozón, velkolepý komplex, který klientům slouží k regeneraci těla i duše. Vodní svět tvoří 3 bazény – relaxační s vodními atrakcemi, klidový i dětský.

Nechybí ani saunový svět, Kneippův chodník, tepidarium. Ve Wellness Spa můžete využít i nabídku masáží, solária nebo fitness. Součástí je i bar s nabídkou nápojů.

Čistý vzduch, ticho nerušené rytmem moderní techniky, překrásná příroda a ranní zpěv ptáků, přinutí každého člověka v tomto lázeňském ráji, zapomenout na každodenní starosti a spokojeně relaxovat - navštivte lázně Bardějov a poznáte, že se opravdu nacházíte v oáze zdraví a oddechu.

Léčebné indikace: nemoci oběhového i trávicího ústrojí, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí (zejména diabetes a poruchy metabolismu), onkologické nemoci (po ukončení jejich léčby), netuberkulózní nemoci dýchacích cest (chronické bronchitidy, astma, opakované zápaly plic), nemoci z povolání, ale také nemoci ledvin a močových cest a některá onemocnění pohybového ústrojí.
Léčebné zdroje: Léčivé minerální vody - klasifikované jako hydrouhličitanové, chloridosodné, železnaté, studené, hypotonické se zvýšeným obsahem kyseliny borité. Na pitné kúry sa využívá osm léčivých pramenů: Hlavný, Lekársky, Klára, Alžbeta, Napoleón, František, Herkules a Alexander, dva léčivé prameny se používají k minerálním vanovým koupelím.
Všeobecné kontraindikace: infekční nemoci a bacilonosičství, všechny nemoci v akutním stádiu, zhoubné nádory po dobu léčby, epilepsie, nehojící se kožní defekty, klinické známky oběhového selhávání, závislost na návykových látkách.

Léčebné metody - komplexní léčebný program je sestaven z pitné kúry, vodoléčebných a fyzioterapeutických procedúr:
- voda z léčebných pramenů se pije 3x denně
- na minerální koupele se používá voda z pramene Klára a Alexander
- uhličité terapie, plynové injekce
- parafínové a rašelinové zábaly
- rehabilitační terapie – bazén, koupaliště, cvičení při hudbě, terénní kúry
- masáže – klasické, reflexní i podvodní
- elektroterapie i magnetoterapie
- inhalace z minerálního pramene Herkules, oxygenoterapie
- Solná jeskyně, solarium, fitness a mnoho dalších

KONTAKTUJTE NÁS

Email:
info@balneaplus.cz

Telefon:
Zákaznická linka a telefonní kontakt - agentura Balnea Plus

556 315 465
606 773 396

Kurz EURA

Kurz převzat z www.kurzy.cz
Kurzy ČNB
EUR Vlajka meny EUR

Dárkový poukaz

Dárkový poukazUdělejte radost svým nejbližším!

DÁRKOVÝM POUKAZEM

darujete kromě nevšedního zážitku také kus zdraví

Zasílání informačních emailuAKTUÁLNĚ
pro VásBuďte vždy včas informování
o aktuálních slevách a výhodných nabidkách.

Vaše Emailová adresa

«««« BALNEA plus - jsme tady pro Vaše zdraví »»»»

© 2010 - 2018 BALNEA plus