ÚVODAKTUALITYO NÁSREZERVACEPODMÍNKYKONTAKT

LÁZNĚ

WELLNESS
Kúpele Nový Smokovec - Jedno z nejcennějších klimatických míst

Kúpele Nový SmokovecKúpele Nový Smokovec patří k nejznámějším klimatických lázním na Slovensku. Jsou situované v centru Tatranského národního parku v nadmořské výšce 1018 m, na úpatí Slavkovského štítu. Jako klimatické lázně vysokohorského charakteru mají ideální jižní polohu a od severu jsou obklopeny horskými štíty Vysokých Tater.

Poloha lázní přímo v turistickém centru města Vysoké Tatry vytváří výborné podmínky pro turistické a sportovní aktivity. Lázeňští hosté tak mohou svůj program rozšířit také o využívání turistických chodníků, cyklistických tras či vysokohorskou turistiku, v zimě pak je k dispozici řada lyžařských sjezdovek i běžeckých lyžařských tratí.

Lázeňský areál tvoří 3 hotely – Palace ***, Branisko *** a nově otevřený Palace Grand **** - společně s ostatními budovami tvoří typickou tatranskou osadu. Nový Smokovec je vzdálený od okresního města Poprad pouze 10 km a je napojen na všechny dopravní sítě, tak umožňuje klientům ideální příjezd až k samotným lázním.

Hlavním přírodním léčebným faktorem je horské a vysokohorské klíma, které má příznivý komplexní léčebný účinek na lidský organismus postižený některou z chronických nemocí. Nový Smokovec je vzdálený od průmyslových center, jeho výhodná jižní poloha v lesnatém pásmu Vysokých Tater, optimální nadmořská výška, vysoká intenzita slunečního záření, neobyčejná čistota vzduchu, to vše dohromady má stimulující vliv na lidský organismus. Všechny tyto skutečnosti dotvářejí, že je Nový Smokovec nazýván „jedním z nejcennějších klimatických míst nejen na Slovensku, ale i ve střední Evropě“.

Léčebné indikace: netuberkulózní nemoci dýchacích cest (astma, bronchitida, stavy po zápalech plic, alergické záchvaty, aj.), nemoci z poruchy látkové výměny (stavy po operaci štítné žlázy), nemoci z povolání - léčba rizika ionizujícího a radioaktivního záření, následky poškození dýchacích cest, ale také stavy po všeobecné psychické a fyzické vyčerpanosti.
Kontraindikace: infekční a akutní nemoci, kardiovaluskární problémy, hypertenze, epilepsie, zhoubné nádory po dobu léčby, diabetes, těhotenství.
Léčebné zdroje: léčivé prvky tatranského tatranského klimatu se vyznačují neobyčejnou čistotou vzduchu, vysokými hodnotami slunečního svitu (roční průměr 1 817 hod.) a ultrafialového záření. Výhodou lázní je, že se nacházejí nad vrstvou prachové a kouřové zóny a tím je dána vysoká čistota vzduchu, téměř bez bakterií a alergénů.
Léčebné metody – základní léčebnou metodou je klimatoterapie (pobyt na čerstvém vzduchu za příznivých klimatických podmínek). Uskutečňuje se ve dvou formách: - léčba ambulantní (ležící procedury)
- indikovaná léčba s pohybem v terénu (procházky a lehčí túry v překrásném prostředí Vysokých Tater), doplněná léčebným tělocvikem nebo dechovou gymnastickou

Další využívané balneologické a fyzioterapeutické procedury:
- Inhalační léčba (inhalace, oxygenoterapie)
- Hydroterapie (perličková koupel, skotské střiky, vířivka/whirlpool)
- Masáže (klasická – částečná i celková, reflexní)
- Elektroléčba (magnetoterapie, diadynamické proudy, krátkovlnná diatermie, ultrazvuk, čtyř komorový hydrogalvan)
- Termoterapie a fototerapie (rašelínové obklady, biolampa, solux)
- Plynové injekce, suchá uhličitá koupel
- Léčebná tělesná výchova (individuální i skupinová)
- Bazén s mírně slanou vodou (nedráždivou, s antiseptickými účinky)
- Wellness centrum

KONTAKTUJTE NÁS

Email:
info@balneaplus.cz

Telefon:
Zákaznická linka a telefonní kontakt - agentura Balnea Plus

556 315 465
606 773 396

Kurz EURA

Kurz převzat z www.kurzy.cz
Kurzy ČNB
EUR Vlajka meny EUR

Dárkový poukaz

Dárkový poukazUdělejte radost svým nejbližším!

DÁRKOVÝM POUKAZEM

darujete kromě nevšedního zážitku také kus zdraví

Zasílání informačních emailuAKTUÁLNĚ
pro VásBuďte vždy včas informování
o aktuálních slevách a výhodných nabidkách.

Vaše Emailová adresa

«««« BALNEA plus - jsme tady pro Vaše zdraví »»»»

© 2010 - 2018 BALNEA plus